1 Followers
lednihokej

Nosit hokejové dresy sledovali nadšení ze hry

Populární hokejový dres

Bližňákův gól proti Plzni, trefa Pyrochty a slavící Will

Fanoušci Tygrů, kteří zavítali na utkání loňských mistrů proti Plzni, měli po třech minutách zaděláno na zástavu srdce. Po 61 sekundách Tygři poprvé inkasovali, o pár chvil později jeli Západočeši nájezd. S tím si však Roman Will, který dostal přednost před zkušenějším Jánem Lašákem, poradil. K potřebnému impulsu jistě dopomohla také sprška nevybíravých výrazů kouče Filipa Pešána. Ten si totiž nezvykle brzy, po třech minutách hry, vybral time out.

A opravdu. Tygři byli aktivnější, rychlejší a pálili o sto šest. Matěji Machovskému hned několikrát zamotali hlavu, přičemž v závěru první třetiny vyrovnali. Téměř čtyři tisícovky fanoušků rozradostněl obránce Filip Pyrochta. Pro něj to byl vůbec první extraligový gól při premiérovém utkání v české nejvyšší soutěži.

Ve druhé třetině navíc přidělil Tygrům vedení Mário Bližňák. A gól to byl opět specifický, vždyť šikovný slovenský útočník ještě vloni působil v dresu Škody. „Jsme rádi, že jsme se konečně s Milanem Bartovičem zase prosadili. Štěstí jsme při té akci trochu naklonili na svou stranu, ale to je teď už jedno. Hlavní je, že máme tři body. Milan dostal puk před branku, nějak se odrazil a já už ho dotlačil do sítě. S klukama z Plzně jsme si potřásli rukama a jdeme dál. Ještě nás čekají další tři zápasy a tam to může být vše jinak."