1 Followers
lednihokej

Nosit hokejové dresy sledovali nadšení ze hry

Populární hokejový dres

Švédové po infarktovém závěru slaví výhru 2:1

Česká skupina A odstartovala dvěma zápasy už v sobotu, o den později se už dostali do hry účastníci neméně atraktivní skupiny B. Ta vypukla soubojem, který čeští fanoušci pravidelně vídají v rámci Euro Hockey Tour. Rusové se postavili Švédům a dlouho nedokázali najít recept na obranu Seveřanů v čele s brankářem Markströmem, který inkasoval až v infarktovém závěru. Tři korunky o svém vítězství 2:1 rozhodly krátce po polovině utkání dvěma trefami v rozmezí 131 sekund.

Švédové, kteří v generálce překvapivě nestačili na Tým Evropy, řešili před úvodním soubojem skupiny B další nepříjemnost. Onemocněla jim brankářská jednička Henrik Lundqvist, a tak se mezi tyče postavil o osm let mladší Jacob Markström.

Světový pohár nabírá tempo, už od dvou hodin našeho času se utkají Finové s Týmem Severní Ameriky do třiadvaceti let. A už v pondělí půjde podruhé do akce český národní tým, ten se po Kanadě postaví Týmu Evropy, který už v generálce ukázal, že v Torontu nebude jen do počtu, a v prvním zápase proti Američanům to jen potvrdil, když zvítězil volejbalově 3:0, zatímco Češi s největším favoritem na zlato podlehli tenisově 0:6. Souboj Jandačova týmu s Evropany hodně napoví o dalším vývoji kanadské skupiny A.