1 Followers
lednihokej

Nosit hokejové dresy sledovali nadšení ze hry

Populární hokejový dres

Krejčí na SP nebude

V pátek večer přišla z amerického Bostonu špatná zpráva pro českou hokejovou reprezentaci, ve které se potvrdily obavy o tom, že útočník David Krejčí nebude hrát na Světovém poháru. Před blížícím Světovým pohárem, který začne 17. září, přišel český tým o elitního centra, který se stále nevyléčil ze zranění.

Celý realizačním tým včele s trenérem Josefem Jandáčem věřil, že zkušený třicetiletý útočník stihne Světový pohár, ale bohužel došlo na nejhorčí. Krejčí podstoupil v dubnu operaci kyčle a už tehdy lékaři prohlásil, že bude potřeba až pětiměsíční rekonvalscence.

Ještě během tohoto týdne samotný hráč prohlásil, že vše jde podle plánu a začal trénovat na ledě, ale vedení Bostonu nehodlá nic riskovat a svého svěřence nepustí, aby byl připraven na start nové sezóny zámořské NHL. Nyní se bude muset trenér rychle porozhlédnout po kvalitní náhradě, když příprava české reprezentace začíná tuto neděli.

Před začátkem turnaje bude česká reprezentace hrát dva přípravné duely proti Rusku a několik dní před začátkem odehraje ještě duel proti severoamerickému týmu do 23 let. V prvním zápase na turnaji se představí proti favoritovi Kanadě. Momentálně si můžete vsadit na celkového vítěze tohoto slavného turnaje, který se hraje poprvé po 12 letech. Kurz na vítězství Kanady je 2.00, zatímco kurz na Česko je 21.00.