1 Followers
lednihokej

Nosit hokejové dresy sledovali nadšení ze hry

Populární hokejový dres

Colorado si vyhlédlo vyhaslého kanonýra

Ve své kariéře dvakrát nakupil přes padesát bodů (vždy za Calgary), a tak mu sluší spíše nálepka komety než plnohodnotného ligového esa, ale to už je slovíčkaření. Colorado by od čtyřiatřicetiletého forvarda potřebovalo, aby si na dané časy rozpomněl, poněvadž shání schopného střelce. Bourque v minulosti tři sezóny za sebou pokořil metu 20 gólů. Jenže naposledy se to rychlonohému křídlu povedlo před pěti lety.

Dres Avalanche mu mohlo vynést doporučení minimálně od dvou mužů. Zaprvé jej dobře zná z jeho zlaté éry Jarome Iginla, zadruhé jej během minulého ročníku zblízka sledoval Jared Bednar, tou dobou kouč farmy Columbusu. Právě barvy Modrokabátníků Bourque hájil, ve 49 duelech se připomněl třemi brankami a pěti asistencemi. Tezi o Bednarově přímluvě se dá věřit, vždyť oba se stali součástí Laviny ve stejný den.

Colorado najednou našlo trenéra a snad i schopného zakončovatele. Rodák z Lac La Biche má na seřízení mušky a napěchování pušky střelným prachem přípravný kemp a přátelské zápasy. V nich se rozhodne o jeho dalším bytí a nebytí v NHL. Šance má nevelké, již není tím starým dobrým "sniperem" a možná není ani na úrovni hokejistů, kteří by měli hrát u Bednara v "bottom six", tedy třetí a čtvrté lajně.