1 Followers
lednihokej

Nosit hokejové dresy sledovali nadšení ze hry

Populární hokejový dres

Jestřábi vyzkouší Jana Káňu

Jestřábi už získali Fialu, Korhoně, Rudovského, Půhoného a Hozáka. Z loňského kádru zůstali Venkrbec, Luňák, Krejčík, Novák, Moskal, Šlahař nebo Augustin. Přesto hledá Prostějov další ofenzivní posily.

Na začátku týdne přišel na zkoušku Marek Švec, důrazný forvard z Karlových Varů, který loni působil v Třebíči. Teď míří na Hanou také Jan Káňa. Ve druhé nejvyšší soutěži dosud odehrál 67 utkání, ve kterých dal čtyřiadvacet branek a na dalších osmnácti se podílel asistencí. V Tipsport extralize pak nastoupil k takřka 250 zápasům.

Nejvíc se mu dařilo v sezonách 2010/2011 a 2011/2012. V prvně zmíněném ročníku dal jednadvacet branek a stal se nejlepším nováčkem soutěže. Rok nato zaznamenal skvělých 42 kanadských bodů.

Jenže pak se nadějný křídelník, který si zahrál na dvou juniorských šampionátech, rok co rok potýkal se zraněními. To se na výkonnosti drobného šikuly muselo projevit. Bývalý parťák Viktora Ujčíka a Jiřího Burgra z elitní ostravské formace tak loni hostoval v Havířově a posléze v Šumperku.