1 Followers
lednihokej

Nosit hokejové dresy sledovali nadšení ze hry

Populární hokejový dres

Premiéra v NHL? Pocity nejdou popsat, hlavou mi běžel celý život, říká Mozík

 

Jako kluk měl velký hokejový sen, během uplynulé sezony si ho splnil. Vojtech Mozík pronikl do NHL, v barvách New Jersey sehrál sedm utkání slavné ligy a potvrdil, že má na to, aby se za Atlantikem měřil s nejlepšími.

První kontakty s NHL uskutečnil na letních kempech New York Rangers, kam byl účastník mistrovství světa dvacetiletých 2012 v minulosti pozván. Skvělá sezona 2014-15 posunula Mozíka k podpisu smlouvy s New Jersey. Dobře ale věděl, že dostat se do prvního mužstva nebude jen tak. "Navíc jsem se v kempu zranil, měl jsem potíže s meniskem. Vypadl jsem z toho a neměl takové sebevědomí. Když si nevěříte, není to ono. I proto jsem počítal, že mě pošlou na farmu," připomíná.

Stalo se, český nováček zamířil do týmu Albany Devils a získával ostruhy v American Hockey League. "Je to velmi rychlá a důrazná liga, dost podobná NHL. Panuje tam obrovská konkurence, protože všichni hráči se chtějí dostat nahoru," upozorňuje. Mozík to zvládl, v 53 utkáních základní části nasbíral dva góly a 15 nahrávek, ale především 28 plusových bodů v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách.