1 Followers
lednihokej

Nosit hokejové dresy sledovali nadšení ze hry

Populární hokejový dres

Nejslušnější mládež? Zlín, Havířov a Jihlava. Absolutním vítězem Dukla

Český svaz ledního hokeje společně s Českým klubem fair play premiérově vyhlásily výsledky soutěže slušnosti za uplynulý ročník 2015-16. Absolutním vítězem se stali mladší dorostenci Jihlavy, kteří zakončili sezonu s průměrem 7,27 trestné minuty na zápas. A výborně si v tomto ohledu vedli také starší dorostenci Havířova a junioři Zlína.

Nejvyšší juniorská soutěž přináší větší počet vyloučení než obě dorostenecké kategorie. Není tedy divu, že mladí zlínští hokejisté ovládli soutěž ve slušnosti s průměrem 10,99 trestné minuty na utkání, druhé místo patřilo Jihlavě a pomyslný bronz brali junioři Třince. Na chvostu pořadí naopak najdeme České Budějovice a Hradec Králové, který jako jediný ze všech celků překonal metu dvaceti trestných minut na zápas.

Mezi staršími dorostenci byli nejslušnější mladíci Havířova s průměrem 8,22 trestné minuty na utkání, druhé skončily Karlovy Vary a třetí příčka patřila znovu Ocelářům. Na opačném konci tabulky figurují Pardubice a sestupující Opava. Absolutním vítězem se tak stali mladší dorostenci Jihlavy, kteří se za odměnu podívají na duel Memoriálu Ivana Hlinky. Ten se uskuteční už od 8. do 13.