1 Followers
lednihokej

Nosit hokejové dresy sledovali nadšení ze hry

Populární hokejový dres

Hradecký talent podepsal smlouvu s Detroitem

Na červnovém draftu NHL se prosadil ve druhém kole, Filipa Hronka si z 53. pozice zamluvil Detroit. Hradecký talent udělal první krůček do vysněné společnosti, další následuje teď - a možná poměrně nečekaně. Šikovný zadák Mountfieldu a reprezentační dvacítky uzavřel s vedením Red Wings tříletou smlouvu, klub to potvrdil na svém twitteru.

Osmnáctiletý Východočech uskutečnil první kontakt s tamním prostředím minulý týden, na letním kempu Detroitu, jehož se v Traverse City zúčastnil z českých hráčů také brankář Matěj Machovský. "Po návratu hned přijel na kemp naší společnosti do Blanska, kde došlo k podpisu smlouvy," hlásí Sivek. Jednání se zámořským klubem vedl tamní hráčův agent Allan Walsh, jenž s Eurohockey Services úzce spolupracuje.

Detroit v minulosti draftoval obránce od třetího kola, letos ale už v prvním a ve druhém. Hronek je pro klub perspektivou do budoucna, nicméně i letos má určitou šanci na uplatnění v prvním týmu. Záleží jen na Filipovi, jak se mu bude dařit," uzavírá Michal Sivek.